2012

Belen Maya, Jesus Mendez, Rafael Rodrigez, Nino de Pura, Nadia Mazur  – Duende Festiwal Flamenco www.festiwalflamenco.art.pl

Jest jednym z największych festiwali w tej części Europy a zapraszani artyści to najwybitniejsze gwiazdy tego gatunku. To prawdziwe święto wszystkich miłośników tej sztuki. Flamenco w powszechnej świadomości jest uznawane za jeden z symboli Hiszpanii. Bez wątpienia takim symbolem jest, jednak wizerunek flamenco prezentowany na potrzeby turystyki spłyca i zniekształca prawdziwy obraz tej kultury.Kultury, niezwykle bogatej i różnorodnej.

Flamenco wywodzi się z ludowej tradycji andaluzyjskich Cyganów. Jest jednak sztuką tak uniwersalną, że stanowi źródło inspiracji dla artystów różnych dziedzin i różnych tradycji kulturowych. Festiwal „ Duende” ma zaprezentować kulturę flamenco w całej jej różnorodności. Jego celem jest pokazanie polskiej publiczności wieloaspektowości flamenco, które obejmuje zarówno muzykę i taniec, ale także wiele innych dziedzin sztuki. Ma także ukazać, że jest to kultura wciąż się rozwijająca i będąca inspiracją dla wielu współczesnych projektów artystycznych. Ważnym elementem Duende jest także zapewnienie wielbicielom flamenco, tancerzom i muzykom rozwoju własnych umiejętności w tej dziedzinie.

Specjalnie dla nich w ramach Festiwalu organizowane są warsztaty, prezentacje, wystawy, wykłady, które prowadzą utytułowani artyści zarówno polscy, jak i hiszpańscy. W ciągu kilku lat trwania festiwalu gościliśmy wielu najbardziej utytułowanych artystów między innymi.

Eva Yerbabuena, Dorantes, Pastora Galván, Mercedes Ruiz, Belén Maya, Isabel Bayón, Niño de Pura,

Santiago Lara, Rafael Rodríguez, Jesus Mendez, David Lagos, Juan Manuel Canizares, José Fortes, Diego Cortes,  

Anna Villacampa, Juan Martin, Oscar Guzman, Pilar Ortega, Domingo Ortega, Remedios, Teo Barrea,

Los Payos, Danza del Fuego  i wieli innych wspaniałych artystów.

Zapraszamy na kolejne edycje Dunde Międzynarodowego Festiwalu Flamenco 

Dodaj komentarz